ПетВет – ветеринарная клиника Бровары

необхідність вакцинації

Вакцинація – це один з найважливіших моментів у профілактиці інфекційних захворювань, яка проводиться тільки клінічно здоровій тварині.
Вакцинацію проводять або за допомогою сироватки, яка готуватися з крові інших імунізованих тварин і містить речовини, що знищують хвороба, або використовується вакцина, зроблена з ослаблених живих збудників інфекційних хвороб, які стимулюють організм на вироблення імунітету.

Домашні тварини утримуються в різних умовах, одні живуть тільки на вулиці, інші ведуть суто домашній, квартирний спосіб життя або тварини, які виходять на прогулянки і спілкуються з іншими тваринами. Існує думка, що тваринам, які живуть тільки в квартирах просто ніде заразитися інфекційним захворюванням. Ця думка помилкова, оскільки інфекцію в свій будинок Ви можете занести навіть з взуттям, адже віруси живуть практично скрізь, а по вулиці ходить багато тварин без щеплень, в тому числі бродячих, які часто є переносниками різних захворювань. Саме тому навіть суто домашня тварина потребує вакцинації.

Хвороби, які легше попередити, ніж вилікувати наступні.

Хвороби собак:

  • сказ;
  • лептоспіроз;
  • плoтoядниx чума;
  • інфекційний гепатит;
  • парвовірусний і короновірусні ентерит;
  • аденовірусна інфекція.

Хвороби кішок:

  • сказ;
  • панлейкопения;
  • каліцівірусной інфекція;
  • герпесвірусна інфекція, вірусний ринотрахеїт;хламідіоз

Вакцинувати можна тільки здорових тварин, саме тому перед введенням вакцини обов’язковий огляд ветлікаря! Звертайтесь в нашу ветеринарну клініку м. Бровари

Існують правила для проведення вакцинації:

Вакцинації починають проводити тваринам у віці не менше 8-12 тижнів, з наступною ревакцинацією. Далі прищеплювати тварина необхідно щорічно.
Не рекомендується робити щеплення тварина в період зміни зубів: 4-7 міс.
Вакцинують тільки клінічно здорових тварин (необхідно обов’язково провести огляд тварини ветеринарним лікарем).

За 10 днів до вакцинації проводять обов’язкову дегельмінтизацію та обробку проти ектопаразитів (блохи, кліщі). Це робиться для того, щоб у тварини виробився сильний імунітет. Наявність хвороб і паразитів послаблює імунну систему і антитіл може виробитися мало, тоді навіть прищеплене тварина може захворіти.
Щоб уникнути негативних наслідків для ваших вихованців вакцинація проводиться тільки ветеринарним лікарем.

Після вакцинації тварин слід деякий час спостерігати за їх станом і при необхідності звертатися до ветеринарного лікаря.

У деяких випадках після щеплення може з’явитися млявість, невеликий підйом температури, зниження апетиту. Якщо такі симптоми спостерігаються більше 3 днів або яскраво виражені, то слід звернутися до ветеринарного лікаря.

Після вакцинації протягом двох тижнів не можна застосовувати антибіотики, гормони, антигельмінтні препарати, в іншому випадку, імунітет до захворювань може не виробитися.

При першому відвідуванні ветеринарного лікаря разом зі своїми першими щепленнями ваш вихованець отримає власний паспорт. У цьому документі крім повного опису тварини, даних про власника і заводчиків, розміщують інформацію про проведені імунопрофілактичні заходах.

Пам’ятайте, що жодна вакцинація не дає 100% гарантії, що ваш улюбленець не захворіє!
Сподіваюся, що всі наведені вище рекомендації, дозволять Вашим чотириногим друзям уникнути поствакцинальних ускладнень та інфекційних захворювань, а також допоможуть веселим малюкам, вирости міцними і здоровими!

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).