ПетВет – ветеринарная клиника Бровары

Ознаки вагітності у кішки

У кішки після дорослішання починається статеве дозрівання і у неї починається період «полювання». Щоб тварина принесло потомство, багато заводчики кішок влаштовують для них злучки (в’язки).

Потрібно пам’ятати, що під час першої тічки кішку в’язати не можна. Перша тічка може проходити досить спокійно, коша ходить по квартирі на напівзігнутих лапах, треться об предмети і ноги, лащиться і жалібно нявкає.

У кішок ознаки вагітності стають помітними лише через 3 тижні. Поведінка кішки в перші три тижні ніяк не змінюється. Загальна тривалість вагітності становить 65 днів (або 9 тижнів).

3-4 ТИЖДЕНЬ
Соски у кішки починають набухати. Вони рожевого кольору. Ця ознака більш помітний у кішок, які завагітніли в перший раз.
У вагітної кішки на 3-4 тижні настає токсикоз, її починає нудити.

5 ТИЖДЕНЬ
На 5-му тижні у кішки різко збільшується апетит і вона стрімко набирає вагу.
При обережному доторканні черевної порожнини можна промацати ембріони.

6 ТИЖДЕНЬ
Починаючи з 6-го тижня, в організмі кішки починає вироблятися молоко. Розміри сосків збільшуються, вони стають більш помітними.
Живіт кішки стає великим, тому що відбувається зростання і розвиток ембріонів.

7 ТИЖДЕНЬ
Можна відчути ворушіння кошенят і навіть намацати їх головки. Не можна сильно м’яти живіт, це може призвести до викидня.
Ваша кішка неспокійна і шукає усамітнення.

8-9 ТИЖДЕНЬ
Активність кішки стає мінімальною.
Її молочні залози збільшені, соски сильно стирчать.
Поруч з вульвой іноді помітні білі виділення.

Вагітна кішка набагато більше спить, ніж зазвичай.

Поведінка кішки змінюється. Вона стає більш ніжною, лагідною, спокійною і доброзичливою. Вагітні кішки припиняють виходити на вулицю і весь свій час проводять в затишному і захищеному місці. Під час вагітності кішка частіше ходить в туалет, через те, що кошенята підвищують її внутрішньоутробний тиск. (Тут про небхідність вахцінацій)

Якщо ви переконалися, що ваша кішка вагітна, про всяк випадок дізнайтеся телефон ветеринарного лікаря. Якщо вагітність вашої вихованки піде неправильно, ветеринар зможе приїхати, оглянути тварину і надати кваліфіковану допомогу. Зазвичай в послугах ветеринара немає необхідності, тим не менш, завжди краще підстрахуватися.

Якщо у вагітної кішки більше доби відсутній апетит, або у неї слабкість, висока температура, або неприємний запах з піхви, необхідно звернутися до ветеринара за допомогою.

Якщо виникли якісь складності чи питання звертайтесь до нас. Ветеринарная клиника Петвет (г. Бровары) ПОМОЖЕТ ВАМ!

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).