ПетВет – ветеринарная клиника Бровары

Перші ознаки захворювань у тварин

Дуже часто господарі не надають більшого значення змін настрою свого вихованця. Ну, подумаєш, що щось не те з’їв, або, як у людей -ні апетиту, немає настрою … У той час як банальна відсутність апетиту, понурий вигляд і т.д. можуть бути ознаками серйозного захворювання. Тому, чим швидше розпочати терапію, тим швидше тварина одужає, і, можливо, тим менш витратним вийде лікування, так як вдасться уникнути ускладнень або навіть хірургічного втручання. Пам’ятайте: щоб потім не було боляче, що ви не зробили все, щоб вчасно допомогти своєму вихованцеві, щоб не доходило до того, що усипляння це – єдине, що залишилося зробити, кидайте всі справи і йдіть до ветеринарного лікаря при відхиленнях від норми в поведінці тварини, перерахованих нижче.

У нашій статті перераховані тільки основні симптоми і основні захворювання, що супроводжуються перерахованими причинами, але звертаємо вашу увагу, що багато захворювань можуть протікати з однаковою симптоматикою. Для диференціювання діагнозу ветеринарний лікар крім огляду призначає додаткову діагностику: лабораторні дослідження, рентген, УЗ-дослідження.

Будьте пильні! Ви відповідальні за тих, кого приручили! Звертайтесь у ветеринарну клініку в м. Бровари

Симптом: відмова від їжі і води.

Причина: розвиток більшості гострих запальних процесів, інфекційних захворювань, отруєнь таких як: стоматит, ларингіт, трахеїт, пневмонія, гепатит, гастроентерит, мастит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, піометра і ін.

Симптом: поганий апетит.

Причина: розвиток хронічних захворювань: гепатопатии, ниркова недостатність, панкреатит, ендометрит, онкологічні захворювання.

Симптом: підвищена спрага.

Причина: може вказувати на цукровий діабет, а при поганому апетиті і втрати ваги також можна підозрювати хронічне захворювання нирок, печінки, гіперкальціємію при онкологічному процесі, гнійне запалення матки (Піометра).

Симптом: підвищена температура.

Причини: Дуже серйозний симптом, при якому слід негайно показати тварину ветеринарного лікаря, так як найчастіше підвищення температури свідчить про наявність таких захворювань, як:

– Інфекційні: вірусні (чума собак, панлейкопения, ринотрахеит, каліцівіроз кішок), бактеріальні (лептоспіроз собак і кішок),

– Паразитарні (піроплазмоз собак, гемобартенеллез кішок);

– Запальні захворювання – локальні (абсцеси, флегмони) або системні (пієлонефрит, бронхопневмонія, лімфоденіти);

– Тепловий удар.

Симптом: знижена температура.

Причина: в більшості випадків це переохолодження, занепад сил внаслідок важких патологічних станів, отруєння, ентерит, зневоднення, агонального стадія.

Симптом: важке дихання, задишка.

Причина: є одним з найважливіших симптомів серцево-судинних і легеневих захворювань.

Симптом: кашель.

Причина: захворювання, пов’язані з дихальною системою, кардіологічні патології.

Симптом: по тремтіння всьому тілу.

Причина: неврологічні захворювання (епілепсія, інсульт), підвищена температура, знижена температура, післяпологова еклампсія, стрес.

Симптом: сіпання голови, порушення координації руху, «манежні» (тварина ходить по колу) руху, судоми.

Причина: неврологічні захворювання (епілепсія, інсульт), піроплазмоз (бабезиоз), еклампсія, сказ, гельмінтози.

Симптом: блювота.

Причина: отруєння, харчові токсикоінфекції, непрохідність кишечника, порушення роботи печінки і підшлункової залози (гепатит, панкреатит), інфекційні та вірусні гастроентерити, а також інвазії (зараження гельмінтами, найпростішими), інтоксикації при нирковій недостатності, піометрі, ендометриті.

Симптом: діарея (пронос).

Може спостерігатися рідкий кал як нормального (коричневого), так і білого, жовтого, кривавого (від червоного до темно-вишневого) кольору.

Причина: гастрити, ентерити, коліти, викликані отруєнням, порушенням роботи печінки, підшлункової залози, пошкодженням стінок кишечника, новоутвореннями, а також інфекціями (бактеріальними, вірусними) і инвазиями (гельмінтами, найпростішими).

Симптом: запор (відсутність дефекації).

Причина: різні патології шлунково-кишкового тракту – коліти, атонія кишечника, непрохідність кишечника, промежностная грижа.

Симптом: кульгавість.

Причина: травми опорно-рухового апарату (удари, розтягнення), абсцеси, флегмони м’яких тканин кінцівки, запалення і дегенеративні зміни кісток і суглобів (артрити, артрози), онкологія.
Симптом: тварина не спирається на кінцівку.

Причина: переломи кісток, розриви зв’язок, перелом нігтя, парез кінцівки.

Симптом: рясне сечовипускання.

Причина: часто протікає з підвищеною спрагою. Також можуть супроводжувати такі симптоми, як слабкість, пригніченість, відмова від їжі і блювота, що може спостерігатися при хронічних захворюваннях нирок, діабеті, піометрі, якому іншому джерелі запалення в організмі.

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).